VILD MED FACEOFF-TRÆNING?
Vi har startet vores Faceoff Youth hold op. Vi har et Lil' Hawks hold (U14) og et Young Hawks (U17). Vi vil rigtig gerne have endnu flere drenge og piger med på holdene.
HVAD ER FACEOFF?
Faceoff er et mega fedt setup som har kørt nogle år med alle de bedste springere fra verden. En freestyle konkurrence hvor det gælder om at være kreativ.
Faceoff vil gerne lave en Youth league for både piger og drenge og det er den vi prøver at træne til.
TRÆNINGEN
Vores træninger er fokusret omkring freestyle spring og mere anderledes og frie spring, end man normalt laver til konkurrence- eller springgymnastik. Vi eksperimenterer med nye spring og inspirerer hinanden. Der er fokus på at have det sjovt og udvikle sig. Der er intet pres og man kan sagtens kun deltage i træningen uden at have et ønske om at komme med til Youth League.
Vores trænere Sofus og Otto står for træningen.
Træningen koster 50 kr for medlemmer i GIF og 75 kr hvis man er medlem af en anden forening.
Har du spørgsmål er du velkommen til at kontakte vores koordinator Christoffer på: 29275450
Instruktør